V okviru praznovanja 200. obletnice turizma v Škocjanskih jamah, 130. obletnice Jamarske zveze Slovenije in 60. obletnice Jamarske reševalne službe sta v soboto, 11. 5. 2019  Park Škocjanske jame in Jamarska zveza Slovenije pripravila osrednjo proslavo v Promocijsko kongresnem centru parka v  Matavunu.  Na svečani prireditvi je bil slavnostni govornik predsednik države, g. Borut Pahor.

Otroški pevski zbor pod taktirko zborovodkinje Ade Škamperle in ob klavirski spremljavi Mateja Bariča je doživeto zapel slovensko himno, Jamski strah in Pastirče mlado s solistko Zalo Hreščak in flavtistko Niko Može. Glasbeni virtuoz An Černe je s svojim nastopom prepričal številno publiko, da je s flavto mogoče izvajati čudovite in zelo posebne zvoke.

Odličen kulturni program, ki so ga oblikovali sedanji in bivši učenci naše šole, nam daje še posebno zadovoljstvo, da imamo v naši občini zelo uspešne glasbenike.

Kratek odlomek s proslave, kjer slišimo ubrano petje naših učencev, si lahko ogledate tukaj.

Damijana Gustinčič

 

(Skupno 309 obiskov, današnjih obiskov 1)