»Če človek odpre le enemu človeku vrata, ki vodijo v kraj velikega veselja, ni njegovo življenje nepomembno, kajti oni drugi človek bo poklical druge ljudi za seboj.«
                                                                                                        Bogomir Magajna

Občina Divača praznuje svoj kulturni praznik 13. januarja v počastitev spomina na rojstvo pisatelja in zdravnika dr. Bogomirja Magajno, ki je s svojim delovanjem in književnimi deli za otroke in odrasle v našem okolju pustil vidno sled.

Letošnja kulturna prireditev je potekala v ponedeljek, 14. januarja v divaški osnovni šoli. Nastopali so učenci gledališkega krožka pod mentorstvom učiteljice Tanje Trebec Benedejčič z igro: »Kraljičina na zrnu graha«. Prireditev, kjer so poleg učencev divaške šole, nastopali tudi učenci Glasbene šole Sežana – enota Divača s triom pozavn. Županja občine Divača, Alenka Štrucl Dovgan, je poudarila pomen kulture za našo občino.

Nastopajoči so pričarali lep kulturni večer in navdušili številno občinstvo. Povezovalka programa, Adna Hasić, je prireditev zaključila z mislijo: »Želimo, da bi imela kultura v naši občini in na naši šoli še naprej posebno mesto ter da bi tako občina kot šola ustvarjali spodbudno okolje za razvoj novih Magajn, Prešernov in Andersenov.«

Zapisala: Damijana Gustinčič

Več o prireditvi si lahko ogledate na spletni strani Občine Divača

(Skupno 314 obiskov, današnjih obiskov 1)