V soboto, 24.3.2018, smo na Podružnični šoli Vreme obeležili dan šole, ki je v letošnjem šolskem letu posvečen zdravju in je potekal pod sloganom Razgibajmo sebe in svoj kraj.

Da vsakdo lahko veliko naredi za svoje telesno in duševno zdravje, so učenci in njihovi starši dokazali z udeležitvijo na pohodu po Magajnovi poti, ki ga organizira turistično, kulturno in športno društvo Urbanščica. Pohod smo v mrzlem jutru pričeli pri športnem igrišču v Famljah in ga nadaljevali skozi Vremski Britof do Gornjih Vrem. Med potjo nas je z naravnimi in kulturnimi znamenitosti seznanila planinska vodnica Mirjam Frankovič Franetič. V Gornjih Vremah smo si pred spominsko sobo dr. Bogomirja Magajne, po katerem nosi naša šola ime, ogledali kratek kulturni program, ki je bil vsebinsko povezan s pisateljevim delom. Učenci so bili očarani nad edinstveno obliko pripovedovanja zgodbe Brkonja Čeljustnik, ki jo je s pomočjo kamišibaja pripovedovala Vesna Marion. Prisluhnili so tudi Magajnovim verzom, ki jih je recitirala Helena Zrnec, mama učenke naše šole. Udeleženci pohoda so si lahko v rojstni hiši pisatelja ogledali razstavo in prisluhnili njegovemu nečaku Ivku Spetiču.  Po krepčilni malici in vročem čaju smo se odpravili nazaj proti startnem mestu. V večnamenski dvorani v Famljah je sledil kulturni program, kjer so učenci prisluhnili pripovedovanju zgodbe Povestice o punčki Maji. Z veseljem so se priključili ustvarjalnim delavnicam, ki so jih pripravile učiteljice. Izdelovali so literarne junake, ki jih je v svojih delih za otroke upodobil dr. Bogomir Magajna. Sešili so punčke Maje, izrezovali raka Dolgokraka, pobarvali Brkonja Čeljustnika in zmaja Triglava…

Na obeležitvi dneva šole nas je s svojo navzočnostjo počastila tudi  ravnateljica Damijana Gustinčič.

Dan, ki smo ga izkoristili z namenom, da poskrbimo za svoje zdravje, je hitro minil. Razšli smo se s spoznanjem, da si moramo za zdravje prizadevati, z izbiro pravih odločitev, vsak dan znova in znova…

(Skupno 98 obiskov, današnjih obiskov 1)