December še ni rekel zadnje, a nas vztrajno opominja, da za sabo zapira svoja vrata. Letošnji prazniki bodo nekoliko drugačni, zato pa lahko svojim najbližjim in najpomembnejšim namenimo kakšen objem, poljub ali pa večer več.

December je tudi mesec čarobnosti, čas ko zaživijo pravljice o dobrih možeh in se otrokom še dodatno zasvetijo iskrice v očeh. Ko pravljice oživijo, nas domišljija popelje v svet, kjer je vse mogoče. In prav to se je nekega tihega decembrskega večera zgodilo v Divači. Dedek Mraz misli le na otroke in niti sanjalo se mu ni, da jih v šoli ne bo našel. A on ve, kako najti pot do otroških src, tudi če jih ne vidi. Vabljeni, da potujete z njim v čarobni in brezmejni svet domišljije.