V petek, 27. 11. 2020, so imeli učenci Podružnične šole Vreme naravoslovni dan »Postal bom raziskovalec«. Ta dan je namreč potekala Evropska noč raziskovalcev s sloganom “Humanistika, to si ti!”. V okviru tega dogodka pa se je odvijal tudi projekt »Noč ima svojo moč«. Z njima so različne izobraževalne institucije želele približati poklic raziskovalca splošni javnosti in spodbuditi mlade k začetku raziskovalne kariere. V ta namen so pripravile pester nabor dogodkov in aktivnosti, nekaterih pa so se tudi v živo s pomočjo aplikacije Zoom udeležili tudi učenci 1.-5. razreda Podružnične šole Vreme. V okviru teh delavnic so učenci izvajali različne eksperimente in izdelali tudi nekaj praktičnih izdelkov.