V začetku šolskega leta  smo se v okviru planinskega krožka, pod okriljem PD Sežana, odpravili na tridnevni planinski tabor na Kofce nad Tržičem. Za ugodno počutje vseh nas je poskrbelo prelepo sončno vreme, prijazno osebje v koči z dobro hrano in prelepa narava, ki smo jo doživljali preko  različnih aktivnostih našega planinskega tabora. Prvi dan smo se podali na pohod iz Podljubelja proti domu na Kofcah, drugi dan pa izpeljali sedemurni pohod z osvojitvijo Velikega vrha – Košute, Kofce gore.  Z  nekaterimi učenci smo pot nadaljevali po grebenu na Veliko Kladivo. V planinskem domu, ki je znan po odličnih  štrukljih, smo z izpeljali še razne druge aktivnosti, povezane s planinstvom. Skupaj smo uživali na igralih, prepevali, vpisovali pohode v dnevnike, igrali karte, občudovali konje in govedo na paši, spoznavali planinsko cvetje ter okušali brusnice. Nabirala sta jih zakonca Marinšek iz Naklega pri Kranju. Gospa Ana je pred več leti sodelovala na svetovni olimpijadi v Avstriji kot demonstratorka starega smučanja, pa tudi pri nas na Krvavcu in na Veliki planini. Pogovarjali smo se s prijaznimi ljudmi, ki so nam povedali marsikaj zanimivega o gorah. V spomin se nam je vtisnil škotski ovčar Don, ki zvesto spremlja svojega gospodarja na vseh planinskih poteh in prijazni oskrbnik Miha, ki je prelepo uredil notranjost doma z raznimi poslikavami in detajli iz naravnega materiala. Na  vožnji z vlakom proti domu smo  bili deležni posebnega privilegija, za katerega je poskrbel naš zunanji sodelavec Duško, ki nam je kot upokojeni strojevodja razkazal kabino strojevodje.  Sicer se nam je naš zvesti planinec Duško, ki je vedno zelo prijazen z otroki, vtisnil v spomin, saj je od doma do izhodišča pri Matizovcu sestopal s Samuelovim kovčkom. Planincem nikoli ne zmanjka  dobre volje in smeha. Tako smo se iz tabora vrnili z novimi, čudovitimi vtisi i in seveda se tabora, ki bo enkrat pozimi, že zelo veselimo.

Lep planinski pozdrav do takrat,

Vodnica PD Sežana Mirjam F. Franetič, mentorica planinskega krožka Barbara Rodica, spremljevalca Dušan Peterlin in Vesna Pečar