V sredo, 17. junija 2020, je na Zemonu, renesančnem dvorcu med vinogradi nad Vipavsko dolino, potekala 18. tradicionalna salamijada Rotary kluba Ajdovščina. »Veseli nas, da smo se kljub negotovim časom in koronskim ukrepom danes zbrali v takem številu, da smo v ocenjevanje dobili 35 vzorcev salam in da smo tudi letos uspešno izpeljali naš dobrodelni projekt Vrnimo osnovnošolcem nasmeh,« je uvodoma dejal predsednik kluba Dušan Černigoj. Dogodka na Zemonu so se udeležili člani štirinajstih Rotary klubov iz cele Slovenije, distriktna guvernerka Irena Kos, županja občine Divača Alenka Štrucl Dovgan in ravnateljica naše šole Damijana Gustinčič. Po kulturnem programu, ki so ga z zvoki frajtonarice popestrili tudi učenci naše šole – Ruben Žvab, Nejc Pipan in Tadej Tominc, so sledili dobrodelni srečelov, razglasitev rezultatov ocenjevanja salam in podelitev medalj, dražba zmagovalnih salam in vrhunec večera – predaja zbranih sredstev s čekom v vrednosti 4.050 evrov.

Rotary klub Ajdovščina je skupaj z donatorji in lokalnimi skupnostmi v okviru projekta Vrnimo osnovnošolcem nasmeh z donacijami pomagal že devetim osnovnim šolam: dvema z območja občine Logatec, petim z območja občine Ajdovščina, eni z območja občine Vipava, tokrat pa naši osnovni šoli. »Projekt je namenjen otrokom iz ogroženih in socialno šibkih družin, za katere starši ne zmorejo plačevati osnovnošolskih kosil ali drugih podobnih – za otrokov psihofizični razvoj nujno potrebnih – izdatkov,« je o projektu povedal predsednik kluba.

 

(Skupno 492 obiskov, današnjih obiskov 1)