»Hura, počitnice so tu! »je danes odmevalo po šolskih hodnikih širom po naši državi. Tudi na naši šoli je bilo tako. V primerjavi z drugimi leti, ko smo se učitelji in učenci zbrali na zaključni prireditvi v čast državnemu prazniku, je bilo danes nekoliko drugače.
Po vseh oddelkih so si učenci skupaj  z razredniki  ogledali film, ki sta ga zasnovala učitelja Ada Škamperle in Martin Fabčič.
Zgodovinske dogodke, ki so  pripeljali do uresničitve dolgoletnih sanj naših prednikov, so učenci prepletali s petjem in pripovedovanjem o naši domovini. V filmu nastopajo najpogumnejši učenci nižje stopnje centralne šole in obeh podružnic, ter nekaj učencev višje stopnje, ki so se upali zgodaj zjutraj spogledovati s kamero. Glasbeni vložki, razen zadnjega, so bili posneti na zaključnem koncertu našega zbora v lanskem šolskem letu. In ker smo še vedno v »korona času« se je v film prikradel tudi posnetek iz »korona šole«.
Učencem je ravnateljica zaželela prijetne in sproščujoče počitnice.