V okviru nadstandardnega programa smo se na šoli odločili organizirati obisk sežanskega Inkubatorja, ki od leta 1991 s svojimi storitvami podpira podjetništvo in razvoj v lokalnem in regionalnem okolju ter gradi inovativen podjetniški ekosistem. Učencem smo želeli predstaviti nekatere mehke veščine pri ustanavljanju podjetij, strokovnjake in kraj, kjer se na našem lokalnem področju pravzaprav nov zagon začne.

Dvajset osmošolcev in devetošolcev je bilo v petek, 31.1. 2020, priča duhovitemu predavanju direktorja Inkubatorja Dorijana Maršiča, ki je eden od ustanoviteljev Radia Capris in ki je naše učence na koncu pohvalil ter bil mnenja, da so med njimi prav gotovo  potencialni podjetniki.
V galeriji fotografij si lahko ogledate utrinke z delavnic, v katerih so se učenci  preizkusili v oblikovanju  poslovnega modela za svojo idejo po modelu Canvas.

Zadovoljni s podjetnikovanjem sva bili spremljevalki Anja Abram in Babara S. Volk