V sklopu tedna otroka sta nas v Senožečah obiskali delavka Zdravstvenega doma Sežana Ana Furlan in reševalka Tina Furlan. Najprej smo obnovili osnove prve pomoči. Učenci 4. in 5. razreda so ponovili, kako ravnamo v dihalni stiski in kako ravnamo v primeru alergijske reakcije ali astme. Videli smo Epipen, ki se ga uporablja v primeru alergijskih reakcij in naučili smo se varno in pravilno ravnati z njim. Učenci so dobili povoje in trikotne rute in se sami preizkusili v povijanju in imobilizaciji. Nato nam je reševalka prikazala kaj storimo, ko je nekdo nezavesten in pravilno smo ga postavili v bočni položaj. Videli smo prikaz oživljanja z masažo srca in defibrilatorjem. Povedali smo, kje se defibliratorji nahajajo v našem kraju in se prav vsi poizkusili v oživljanju.

»Naučila sem se, kako se s povojem povije poškodovano roko.« Taja, 5. razred

»Najbolj me je presenetilo to, da smo lahko tudi mi oživljali.« Enej, 4. razred

»Najbolj uporabno se mi je zdelo povijanje, saj ko krvaviš, lahko izgubiš preveč krvi, če rane ne oskrbiš tako kot je treba.« Mihaela, 5. razred

»Zelo zanimiv se mi je zdel Epipen, saj zdaj vem, kako lahko pomagam sošolcu, če ima hudo alergijsko reakcijo.« Klara, 4. razred