V Senožečah smo se v petek, 20. 9. 19, že preizkusili, kako smo pripravljeni na razne nepredvidljive situacije. Letos smo se umaknili iz šole pred »požarom«, ki se je v dopoldanskem času začel v garderobi. Vsi zaposleni poznamo načrt, ki velja za ravnanje ob požarih, in v nekaj minutah smo s skupnimi močmi odpeljali vse otroke na varno mesto na šolskem dvorišču. Pri vaji je sodelovalo 53 otrok in 5 zaposlenih, kolikor nas je bilo v šoli. Otroci so se izkazali, saj so prisluhnili navodilom in organizirano v vrstah skozi okna zapustili učilnice. Po vaji smo izkoristili lepo sončno vreme, veseli, da pravega požara ni bilo. Če pa kdaj bo, smo nanj pripravljeni. Tudi zaradi senožeških gasilcev, ki nas vsako leto lepo pripravijo na morebitne nesreče. Zato se jim iskreno zahvaljujemo.

Nataša Adam