Z velikim veseljem sem prisluhnila odličnemu koncertu Slovenskega otroškega zbora, ki je v nedeljo, 30. julija zapel v dvorani Marjana Kozine v Slovenski filharmoniji. Med stotimi slovenskimi pevci, ki so v mesecu maju opravili avdicijo, so bile tudi štiri pevke naše šole. Ana, Karin, Gaja in Neja so preživele zelo aktiven pevski teden v Ljubljani in z omenjenim projektnim zborom izvedle dva koncerta, na Bledu in v Ljubljani.

Umetniški vodja in dirigent zbora je bil že osemnajstič po vrsti dirigent in skladatelj Damjan Močnik. Pri zahtevnem delu mu je letos pomagala dirigentka Nadja Janežič in deset prekaljenih simpatičnih asistentov. Zborovske izkušnje in pevsko znanje, ki so ga pevke pridobile, bodo v naslednjem šolskem letu zagotovo pripomogle k še lepšemu in boljšemu prepevanju našega pevskega zbora.

Ada Škamperle