V petek, 14. junija, se je v jasnem in soparnem večeru predstavila in poslovila generacija devetošolcev. 19 valetantk in valetantov je v svojstvenem slogu odplesalo kar nekaj različnih vrst plesov in s tem poželo odobravanje ne samo občinstva, ampak tudi plesnega učitelja, ki je generacijo javno pohvalil. Ples pa ni edina odlika naših valetantov. Izkazali so se na učnem, športnem, kuharskem in gledališkem področju. Z izčrpnimi utemeljitvami je tako nagrado za športnika šole, ki je ne podeljujemo vsako leto, prejela Lara Ferjančič, pohvalo za ohranjanje kulinarične dediščine naših krajev tudi izven slovenskih meja je prejel Erik Mahorčič, nagrada šole je letos pripadala Lavri Šturm, najvidnejši doprinos k ugledu šole in občine pa je doprinesla učenka Taja Medved, ki ji je bila podeljena nagrada občine in z njo grafika Stojana Zafreda.

Učitelji in delavci šole želimo devetošolcem varne in prijetne počitnice, s septembrom pa uspešen začetek šolskega leta na izbranih srednjih šolah.

Zapisala Anja Abram, mentorica valete devetošolcev