Suhozidna gradnja je pomembno izročilo naših prednikov, ki ga ohranjamo in vključujemo v naše dejavnosti. Naša šola je vključena v Partnerstvo za ohranitev in popularizacijo kraške suhozidne gradnje.

V sklopu prireditev Festival kraška gmajna je bila v soboto, 11. 5. 2019,  organizirana delavnica gradnje suhega zidu v Famljah pri vaškem kalu, na začetku poti Pot vodnih zakladov. V delavnico, v kateri so sodelovali člani Razvojnega centra Divača, društva TKŠD Urbanščica, Parka Škocjanske jame ter Partnerstva kraške suhozidne gradnje, se je vključilo tudi šest učencev naše šole: Tristan, Kristijan, Ignac, Nik, Klemen in Matevž. Na delovni akciji so se izkazali kot že »pravi mojstri«: iskali so primerne kamne in jih postavljali na prava mesta, da so se lepo skladali ter skupaj z izkušenejšimi mojstri izdelali pravi kraški suhi zid. Zahtevno, a hkrati zanimivo delo je nudilo priložnosti za medgeneracijsko sodelovanje. Po trdem delu se je udeležencem prileglo zasluženo kosilo.

Barbara Rodica

(Skupno 307 obiskov, današnjih obiskov 1)