Četrtek, 25.4.2019, je bil za učence podružnice Vreme malo drugačen, recimo bolj zdrav.

Izobraževanje in zdravje imata skupne interese. Združevanje teh interesov šolam omogoča, da postanejo boljša okolja za uživanje v učenju in delu.

Z učenci smo se odločili, da naredimo nekaj za zdravje učencev in staršev. Učenci prve triade so pripravili tri zdrave namaze in pirin kruh. V namaze so dali zelišča s šolskega vrta. Po malici so se učenci skupaj z učiteljico Tajo dobro razmigali. Popoldne pa smo za vse starše in učence podružnice Vreme organizirali predavanje medicinske sestre Ane Furlan. Na predavanju je spregovorila o skrbi za osebno higieno in o problemu pojavnosti uši in glist. Po predavanju pa so učenci starše povabili v jedilnico na čajanko, kjer so  poleg metinega čaja poskusili še zdrave namaze na pirinem kruhu. Učenci so staršem s ponosom povedali sestavine namazov in postopek priprave.

Več o »zdravem« dnevu pa v izjavah učencev.

Taja – Všeč mi je bilo, ko je medicinska sestra povedala, česa ne smemo oz. kaj moramo narediti, da bomo zdravi.

Miha – Všeč mi je bilo, ko smo dopoldan pripravili namaze za starše.

Veronika – Všeč mi je bilo, ker je bila moja mama vesela, ker smo se učenci potrudili in pripravili namaze. Medicinska sestra je zanimivo predavala.

Ajda – Všeč mi je bilo, ko smo pekli kruh in namaze.

Zala – Učiteljica je pripravila dober čaj.

Rok – Všeč mi je bil korenčkov namaz. Zanimiv je bil posnetek, kako si pravilno umivamo roke.

Nejc, Matic – Všeč mi je bilo, kako smo zjutraj mešali namaze.

Andreja Perhavec Čok