Otroška domišljija in ustvarjalnost ne poznata meja, če pa odrasli pri tem pomagamo še z nasveti, idejami, z znanjem, lahko iz odpadnih materialov in embalaže nastanejo imenitni izdelki.

Na delovno soboto, 30. 3. 2019, smo na Podružnični šoli Vreme izvedli dan šole, tokrat na temo  kreativnih delavnic ponovne uporabe. Izpod pridnih rok učencev in staršev je iz odpadnega materiala nastalo veliko zanimivega in uporabnega. Učenci so se tako posvetili izdelavi iger, kot so spomin, domine, Človek ne jezi se, labirinti… Starejši učenci so zašili tudi blazinice za igro Tri v vrsto. Starši pa so iz odpadnih palet izdelali mizo in stole, ki smo jih postavili na travnato površino ob šoli.

Vsi udeleženci so bili ta dan aktivni in ustvarjali. Po končanem delu je sledilo sproščeno druženje in preizkušanje izdelanih iger.