Letošnji DAN ŠOLE bomo obeležili v soboto, 30. 3. 2019, ko bomo izvedli kreativne delavnice ponovne uporabe. Na delavnicah bomo iz odsluženih predmetov in naravnih materialov izdelali družabne igre, igrače, didaktični material in pohištvo. V ta namen bo do petka, 29. 3. 2019, potekala zbiralna akcija odpadnega materiala v kateri bomo zbirali:

• kartonsko embalažo za mleko in sokove,
  • večje pločevinke (npr. embalaža adaptiranega mleka),
  • plastenke,
  • odslužene bombažne majice in kavbojke,
  • odslužen tekstil (npr. zavese, debelejše blago)
  • peno (uporabno kot polnilo za blazine)

Naveden material lahko učenci oddajo v škatle pred šolsko svetovalno službo.

V okviru dneva šole bosta potekali še dve ekološko naravnani akciji:

• zbiralna akcija papirja bo potekala od 27. 3. 2019 do 3. 4. 2019. Papir kot običajno od 7. 20 do 7.45 prinesete v garažo, kjer ga bodo učenci ali hišnik stehtali. Papir lahko prinesete tudi v soboto, 30. 3. 2019. Izkupiček zbiralne akcije bo namenjen bolnemu otroku za pomoč pri zdravljenju.
  • izmenjevalnica otroških oblačil bo potekala samo v soboto, 30. 3. 2019. Učence želimo spodbuditi k razmišljanju o nepremišljenem potrošništvu in jim pokazati alternativne možnosti pri modnem oblačenju. Na izmenjavo lahko vsak sodelujoč prinese do 5 čistih in ohranjenih kosov oblačil ali modnih dodatkov. Pomembno je tudi, da so kosi sezoni primerni, prav tako pa ne bomo izmenjevali spodnjega perila in čevljev. Za prinešena oblačila bo učenec prejel bon. Kasneje si bo lahko izbral druge kose v vrednosti svojega bona. Morebitna ostala oblačila bomo kasneje ponudili učencem brez bonov oz. izročili eni od humanitarnih organizacij.

Udeležba dneva šole je za učence obvezna, saj gre za delovno soboto (namesto delovne sobote,  2. 2. 2019, v skladu z 2. odstavkom 4. člena pravilnika o šolskem koledarju), na delavnice pa ste vljudno  vabljeni tudi starši.