Na sončno soboto,  23. 3. 2019, se je odvil 12. tradicionalni pohod po Magajnovi poti. Krožna pot na Vremščico je pohodniška pešpot, poimenovana po psihiatru in pisatelju Bogomirju Magajni in vodi mimo podružnične šole Vreme.

Ob tej priložnosti smo pohodnikom odprli vrata šole. Učenci so z učiteljicami pripravili razstavo portretov pisatelja. Na ogled smo postavili tudi Magajnov lik – Brkonja Čeljustnika, ki je v celoti izdelan iz odpadne embalaže. Izdelali so ga učenci v podaljšanem bivanju z učiteljico Barbaro Skalec Volk. Z izdelkom so sodelovali tudi na natečaju projekta Ekošole in prejeli 2. nagrado.

Mlade pohodnike je na cilju razveselila z ustvarjalno delavnico učiteljica Katja Kovačič, kjer so si lahko izdelali izdelke povezane s tematiko iz  pisateljevih  knjižnih del.