Letos smo v sredo, 26. septembra, na evropski dan jezikov, ta dan obeležili tudi na naši šoli. Pripravili smo razstavo v večnamenskem prostoru, kjer smo predstavili, katere jezike se učimo na naši šoli (slovensko, angleško, italijansko in nemško), na drugi strani pa jezike, ki jih naši učenci govorijo doma (rusko, italijansko, hrvaško, bosansko, srbsko, makedonsko, francosko in nizozemsko). Učenci v podaljšanem bivanju od 3. do 5. r v Divači, ter učenci 4. in 5. r v Senožečah, pa tudi učenci 5. a v razredu so izdelali plakate in napise, ter pobarvali glavni napis v barvah zastav EU. Med barvami črk z zastavami ena ne spada med članice EU, ugane kdo, katera zastava je vsiljivec?

Drugo leto imamo na ta dan namen narediti tudi kakšno predstavitev, povabiti katerega tuje jezičnega gosta, pustimo se presenetiti, ker smo videli, da je pri učencih razstava vzbudila zanimanje in marsikdo si pogleda, kako se kaj reče v določenem jeziku. Adjö do drugega leta torej…

Učiteljice Alma Volk, Mirjam Trampuž, Lucija Prihavec Mahorčič, Alenka Tomazin, Tatjana Živec, Anja Ferfila in Anamarija Samec

(Skupno 144 obiskov, današnjih obiskov 1)