Na šoli v Divači je bil 3. september prav poseben dan za 30 otrok, ki so postali prvošolci. Ob 8. 30 so se skupaj s svojimi starši zbrali v avli šole. Ob prihodu v večnamenski prostor so jih s pesmijo Prvič v šolo sprejeli učenci prve triade, ki so jim namenili tudi topel, spodbuden nasmeh. Najprej jih je pozdravila ravnateljica Damijana Gustinčič. Da pa je bilo vzdušje še bolj praznično so jih pozdravili tudi županja občine Divača gospa Alenka Dolgan Štrucelj, policist Policijske postaje Sežana Janko Šenkinc in pomočnica ravnateljice Nives Skuk. Otrokom so zaželeli srečno in uspešno šolanje. Učiteljica Lidija Uršič je otroke popeljala v pravljični svet Janka in Metke. Mladi igralci dramskega krožka so se s premierno predstavo Janko, Metka in Pavliha predstavili učencem in staršem. Prvošolci so z zanimanjem spremljali pravljične junake in se ob njihovih prigodah zabavali. Po igrici je napočil čas, da so otroci preskočili šolski prag, prejeli potrdilo, da so postali prvošolci in se odpravili v učilnico. Sprejele so jih učiteljice Barbara, Bernarda, Nela in Tatjana. Skupaj so se posladkali s torto in se v pričakovanju naslednjega dne poslovili.

Učiteljice