Prvi šolski dan je poseben dogodek za vse prvošolce. Tako je bilo tudi na podružnični šoli Vreme, kjer smo jih v letošnjem šolskem letu sprejeli štiri. Polni vznemirjenja, pričakovanj in vedoželjnosti so jih v šolo pospremili njihovi starši.

Učiteljice smo jim pripravile kulturni program, ki so ga z zanimanjem spremljali v šolski telovadnici. Razveselili so jih učenci dramskega krožka iz Divače pod mentorstvo Lidije Uršič. Zaigrali so igrico Janko, Metka in Pavliha. Po končanem programu so učenci s simbolnim preskokom  vrvice dokazali, da so postali pravi prvošolci in ponosno prejeli priznanje. Prvošolce in njihove starše sta prvič nagovorili  ravnateljica šole Damijana Gustinčič in podravnateljica Nives Skuk  ter jim zaželeli prijeten začetek šolskega leta. Najmlajše šolarje je na sprejemu obiskala tudi županja Občine Divača, gospa Alenka Štrucl Dovgan. V svojem nagovoru je opozorila na pomembnost vlog, ki jih v času šolanja opravijo učenci, učitelji in starši. Da je pomembno, da bo šolsko leto tudi varno, je vse zbrane spomnil policist.  Sledila je pogostitev v jedilnici, kjer jih je pričakalo sladko presenečenje.

Učiteljice želimo vsem učencem čudovito potovanje v deželo znanja.