V četrtek, na zadnji majski dan, so učenci turističnega krožka popeljali prisotne na krožno učno pot po poteh kulturne in naravne dediščine Divače. Učenci Maks, Rok, Tai, Neža in Timotej so celo šolsko leto pripravljali več krožnih poti po Divači in okolici naselja, ki bi bile primerne tudi za turiste. Glavni namen je, da se učenci usposobijo in so pripravljeni voditi po svojem kraju gostujoče sovrstnike iz drugih šol. V ta namen smo pripravili zgibanko z naslovom Kulturne in naravne znamenitosti Divače. Učenci DDP TJA 9.r, Sara, Taja in Laura iz 8. razreda so pod mentorstvom učiteljice Ester Satmari pripravili angleške prevode. Fotografije so avtorske in so iz arhiva OŠ Divača. Tako imamo na šoli zgibanko in turistične vodiče, ki so pripravljeni na vodenje po domačem kraju.

Lucija Prihavec Mahorčič
učiteljica in mentorica turističnega krožka