1. dan

Pozdravljeni,

javljamo se vam iz  Mladinskega zdravilišča in letovišča na Debelem Rtiču, kjer 47 otrok v spremstvu štirih učiteljev preživlja šolo v naravi.

Prvi dan je minil kot bi trenil, saj smo že dopoldan z ladjo Nova odpluli proti Piranu, staremu tesno pozidanemu mestu z ohranjeno srednjeveško podobo, ki se končuje na Punti z rtom Madona. Z veseljem smo se sprehodili po mestu in si pred povratno vožnjo privoščili sladoled na samem Tartinijevem trgu.

Sledilo je kosilo ter dobri dve uri in pol intenzivnega plavanja pod mentorstvom štirih odličnih vaditeljev, ki so nas že danes pošteno pripravili na vse plavalne užitke v prihodnjih dneh.

Po večerji nas je čakal še krajši pohod in počitek. Kdo ve, morda pa nas bo utrujenost premagala prej kot je načrtovano.