Petošolci iz Divače in Senožeč smo v letošnjem šolskem letu sprejeli povabilo Centra za usposabljanje Elvira Vatovec Strunjan, enote Divača, da se jim pridružimo pri njihovem obsežnem projektu. Skupaj bomo pripravili modno revijo za osebe s posebnimi potrebami. V ta projekt so se vključili tudi petošolci iz  Hrpelj. K izpeljavi projekta je pristopila tudi primorska modna oblikovalka Tjaša Škapin. Celo leto se bomo spoznavali in družili na raznih srečanjih in delavnicah.

Naša prva delavnica je bila v sredo, 17. januarja, ko nas je obiskala modna oblikovalka gospa Tjaša Škapin pri urah likovne umetnosti. Izdelovali smo modne skice za obleke za različne priložnosti. Učencem je svetovala in jim povedala, kako v njenem ateljeju na Kozini nastajajo unikatne kreacije.