Živimo v času, ko nas tako malo povezuje in tako veliko razdvaja. Besede, kot je enotnost imajo čisto drugačen pomen, ko jih gledamo skozi napore tistih, na katere smo se spomnili na svečani komemoraciji  v Senožečah, ki smo jo  izpeljali 27. 10. 2017. Ob tej priložnosti  smo se zahvalili vsem tistim, ki so dali vse za domovino in sočloveka.  Njihov pogum je položil svobodo v zibel novim generacijam, naša prijetna dolžnost pa je ostala, da živimo v priložnosti zmage, ki jo je omogočila njihova žrtev. Zato njihov prispevek nikoli ne bo zbledel v vrtincu časa.

V kulturnem programu, ki smo ga pripravili s pevsko – dramskim krožkom podružnične šole Senožeče,  smo se na dostojen način skromno oddolžili njihovemu spominu, njim, ki so padli v začetku borbe za narodni in človeški obstanek, za svoj prostor na zemlji. Poleg učencev naše šole so program obogatili tudi pevci MePZ Senožeče.

Nataša Adam