Prvi šolski dan je za vse šolarje poseben dan, saj se prične novo šolsko leto, polno načrtov, izzivov, pričakovanj, želj in idej.

Tudi na podružnični šoli Vreme je bil ta dan poseben, saj smo medse sprejeli dve prvošolki. Prisrčen sprejem smo jima pripravili v večnamenski dvorani v Famljah, ker na naši šoli potekajo zaključna dela sanacije šole. Učenci so spremljali zanimiv program dramske skupine iz Divače, pod mentorstvom Lidije Uršič. Z zanimanjem so si ogledali poučno igrico z naslovom Kjer se prepirata dva… ter pripevali znane pesmice o živalih. Prvošolki so pozdravili in čestitali tudi županja občine Divača Alenka Štrucl Dovgan, ravnateljica Damijana Gustinčič ter pomočnica ravnateljice Nives Skuk. Poleg izrečenih želja o dobrem počutju v šoli, so spregovorili tudi o energetski sanaciji šole. Nagovoril ju je še policist ter podal nekaj nasvetov o varnosti v cestnem prometu. Ob zaključku sprejema smo učenki razveselili s sladkim presenečenjem – torto.

Prvošolkama in ostalim učencem želimo srečno in uspešno na novi poti znanja v prenovljeni šoli.

Učiteljice podružnične šole Vreme

Posnetek javljanja Irene Cunja z Radia Koper