V petek, 17.3.2017, so si učenci prve tirade PŠ Vreme ogledali spominsko sobo dr. Bogomirja Magajne v Gornjih Vremah, po  katerem nosi naša šola ime.

Z zanimivimi zgodbami iz otroštva in kasnejšega življenja pisatelja, nam je postregel njegov nečak Ivko Spetič. Učencem se je najbolj vtisnila v spomin zgodba o tem, kako je dr. Magajna kot majhen deček zvrtal luknjo v lubenico in pojedel sladko jedro. Ko ga je njegova mama zasačila, ga je zaprla v temno klet, kjer naj bi strašil »kostihromp«. Pogumni učenci so si zato želeli ogledati klet in ugotoviti ali v njej še straši. Gospod Spetič jim  je v nadaljevanju razkazal  tudi sobo, v kateri so razstavljeni predmeti, ki jih je dr. Bogomir Magajna uporabljal pri pisanju knjig in opravljanju svojega poklica. Učencem je bil zelo zanimiv pisalni stroj, katerega so tudi preizkusili in imeli o njem veliko vprašanj. Ogledali so si tudi portrete njegovih sorodnikov ter med razstavljenimi knjigami prepoznali njegove najbolj znane otroške zgodbe: Povestica o punčki Maji, Brkonja Čeljustnik, Racko in Lija.

Učenci so se nato sprehodili še po rodni vasi dr. Magajna.

Zahvaljujemo se gospodu Ivku Spetiču za zanimiv in poučen dopoldan.