V četrtek, 9. marca, se je zvečer v večnamenskem prostoru naše šole v Divači odvijala prireditev v počastitev  dneva žena, ki smo jo učenci pripravili skupaj z našimi mentoricami in društvom upokojencev Divača. Ob prihodu je obiskovalke pričakal nagelj, za kar je poskrbel občinski svetnik, g. Dobrivoj Subić.

V uvodnem nagovoru sem v vlogi povezovalke prireditve spregovorila o enakosti med moškimi in ženskami ter o pravicah, ki smo si jih ženske izborile, nato so nam nekaj besed namenili ga. Damijana Gustinčič, ravnateljica naše šole, ga. Alenka Štrucl Dovgan, županja občine Divača, in g. Vinko Mahnič, predsednik društva upokojencev Divača. V svet glasbe nas je najprej popeljal otroški pevski zbor, ki se mu je kasneje pridružil tudi mladinski, pod mentorstvom Ade Škamperle. V nadaljevanju so se nam s tremi krajšimi plesno obarvanimi uprizoritvami  predstavili učenci 2. in 3. razreda ter dramskega krožka razredne stopnje z mentoricami Nives Skuk, Moniko Rebec in Lidijo Uršič. Poln večnamenski prostor sta nasmejali še bivši učenki naše šole in članici gledališke skupine TKŠD Urbanščica iz Vrem, ga. Tjaša Race in ga. Tamara Kljun v sodelovanju z go. Mirjam Frankovič Franetič, predsednico društva. Seveda nismo manjkali učenci dramskega krožka predmetne stopnje, ki smo letos podali nekaj misli slavnih o ljubezni, razmišljanje o babici in recital na temo ljubezni pod mentorstvom Vilme Kres, ki je tudi zasnovala in koordinirala celoten dogodek.

Prireditev se je po dobri uri končala z aplavzom, nasmejanimi obrazi prisotnih in pohvalami za uspešno izpeljavo.

Irma Alibabić, 9. r.

(Skupno 114 obiskov, današnjih obiskov 1)