Vsako leto meseca oktobra izvedemo evakuacijsko vajo v sodelovanju s PGD Senožeče. Tokrat je zagorelo v večnamenskemu prostoru naše šole. Čistilka, ki je opazila požar, je nemudoma obvestila učiteljice in poklicala številko 112. Učenci so se disciplinirano po skupinah umaknili po predvideni varni poti iz šole ter stekli na zbirno mesto. Tam so učiteljice preverile, če so vsi učenci res zapustili šolo.

Pridrveli so gasilci in v popolni opremi stekli v šolo. Ugotovili so, da gori večnamenski prostor. Poslušali so navodila vodje in že so po šoli vlekli težke vodne cevi ter uspešno pogasili požar .

Po zaključku akcije, so si otroci ogledali gasilski tovornjak in pridno poslušali razlago poveljnika. Marsikateri učenec se je odločil, da bo postal gasilec. Pomagati drugim je res lepo.

Učiteljice