V  tednu proti požarne varnosti, v torek, 4. 10. 2016, so na centralni šoli v Divači izvedli vajo evakuacije iz šolskih prostorov. Ob koncu prve šolske ure je sirena preko šolskega radija naznanila, da gre za nevarnost, ogenj v šolski knjižnici. Skozi okno knjižnice se je valil temen gost dim.  Ravnateljica je poklicala na številko 112 in obvestila gasilce, da je v šoli prišlo do požara v šolski knjižnici in, da sta v prostoru ujeti dve osebi.

Učenci in vsi zaposleni na šoli so mirno, brez prerivanja v kratkem času zapustili šolske prostore tako, da so izbrali najkrajšo pot do zbirnega mesta. Uporabili so vse potrebne izhode iz šole ob upoštevanju evakuacijskih shem. Gasilci Prostovoljnega gasilskega društva Divača so v nekaj minutah  z dvema voziloma prišli pred šolo, začeli z gašenjem požara in reševanjem dveh učenki iz zadimljenih prostorov. Pred šolo sta obema učenkama , ki sta ostali ujeti v šolski knjižnici, nudili prvo pomoč usposobljeni delavki šole. Gasilci so namestili še razpihovalec za prezračevanje prostorov.

Zaradi hitre intervencije gasilcev iz PGD Divača se ogenj ni razširil na ostale prostore šole.

Ko je bila vaja evakuacije končana so učenci, podmladek divaških gasilcev, pomagali pri pospravljanju cevi.

V nadaljevanju so gasilci učencem prvega triletja razkazali vozila in ostale pripomočke za gašenje in reševanje.

Zahvaljujemo se članom PGD Divača za sodelovanje na vaji evakuacije iz šole.