Dolgo časa sva sanjarila, kako bi zgradila barko. Najini mami sta naju spodbudili, da začneva graditi in nama pomagali pri nabavi materiala.

Barko sva začela graditi drugi vikend v mesecu septembru in jo dogradila v slabih desetih dneh. Najprej sva naredila reševalni čoln in kabino najine barke, nato sva ji dodala še lučke, propelerja in motor, ter povezala z baterijami. Poimenovala sva jo Magnum 8, po zastavici, ki sva jo dodala. Ko sva preizkusila rešilni čoln, se nama je pojavila težava, ker je bil zadnji del barke pretežak. Obtežila sva jo z majhnimi utežmi. Nazadnje sva ji dodala še slovensko zastavo in barka je bila popolna. Še enkrat sva jo preizkusila v domači kadi. Delovalo je.

Naslednji dan sva jo nesla v šolo. Sošolci, učitelji in drugi učenci so občudovali najino delo. Bila sva ponosna. Vendar brez pomoči in podpore najinih staršev nama projekt ne bi uspel. Zato se jim zahvaljujeva, ker so nama pomagali pri izgradnji najine sanjske barke.

Pri projektu, gradnji barke, sva se zelo zabavala.

Vid Grižon in Ivan Felicjan, učenca 5. b

Fotografije: družina Felicjan in Grižon