Letošnji dan šole je bil zaznamovan nekoliko drugače. V tednu od 21.3. do 25.3.2016 je namreč na naši šoli v sodelovanju z Mavrico dobrote potekala dobrodelna akcija zbiranja živil in higienskih pripomočkov za otroke iz socialno ogroženih družin v naši občini. Otroci, starši in učitelji so omenjene stvari cel teden vestno prinašali na zbirno mesto v večnamenskem prostoru matične šole v Divači, kjer so jih pričakali učenci prostovoljci. Ti so prinesena živila in higienske pripomočke prevzeli ter ustrezno sortirali. K akciji so z največjo udeležbo pristopili učenci 1. in 5. razreda, sledili so učenci 2.a, 2.b, 3. ter 7. razreda. Dobrodelna akcija pa ni potekala le na matični šoli; svojo dobrodušnost so izkazali tudi učenci, starši in učiteljice s podružničnih šol iz Vrem in Senožeč. Ostali občani pa so dobrote lahko darovali na kulturni prireditvi ob dnevu šole v Dvorani Rudolfa Cvetka v Senožečah. Da je bila dobrodelna akcija uspešna, pričajo polne škatle raznovrstnih živil – predvsem z daljšim rokom uporabe (npr. moka, sol, sladkor, testenine, riž, polenta, konzervirana hrana, olje, kis, piškoti itd.) in higienskih pripomočkov (npr. zobne ščetke, zobne paste, šamponi, mila itd.). Zahvaljujemo se vsem učencem, staršem, učiteljem ter nekaterim upokojenim učiteljem, ki so z darovanjem dobrot izkazali strpnost do drugačnosti in nesebično pomoč otrokom ter družinam, ki se dandanes zaradi finančnih težav znajdejo v hudih stiskah. Zahvala gre tudi Občinski upravi in ge. županji občine Divača, Telovadni skupini Kraški dren ter Športnemu društvu Ruj in vsem posameznikom, ki so aktivno pristopili k dobrodelni akciji in tako izkazali svojo solidarnost.

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)