Skozi vas prihaja pust,
nos mu mahedra do ust,
v lica, čelo je poslikan,
kakor od osa popikan.
Spremljajo ga boben, bas
in cvilečih gosli glas.

(I. Gruden)

Pust je praznik smeha, norčij in veselja, ki je pri nas že dolgo zakoreninjen. Odganjal naj bi zimo, v deželo pa privabljal pomlad. Veliko starih običajev se je ohranilo in nekatere maske so prepoznavni znak naše države.

Letošnji pustni torek, 9. februar,  so se učenci in učiteljice 1. in 2. triletja naše šole prelevili v maškare vseh barv in oblik.

Vreme je bilo šemam naklonjeno, tudi sonce se je prikazalo izpod sivih oblakov za nekaj časa, zato so v spremstvu harmonike in improviziranim bobnom odšle na povorko po Divači. Ustavile so se pred občino in privabile gospo županjo ter njene sodelavke, ki so se poveselile s šemami. Razposajene šeme so obiskale tudi zdravstveno postajo in privabile tamkajšnje zaposlene, da so se nasmejali skupaj z njimi.

Upajmo, da so pustne šeme odgnale letošnjo zimo.