Učenci od 6. do 9. razreda, vključeni v prostovoljstvo, so 18. decembra obiskali Dom upokojencev Sežana in tako popestrili praznične dni starejših oseb, ki so nastanjene v domu. 16 učencev, ki so se prostovoljno prijavili za obisk oseb v Domu upokojencev Sežana, je pod mentorstvom Maruške Cerkvenik oblikovalo krajši zabavni program. Z božičnimi pesmimi in skečem, ki je povezoval predvsem slovenske ljudske pesmi, so slabo urico zabavali starejše osebe. Uporabnike doma in prostovoljce sta nagovorili pomočnica ravnateljice, Nives Skuk ter direktorica Doma upokojencev Sežana, Rosana Šturm, ki nas je toplo sprejela z dobrodošlico in pogostitvijo. Da je bil program še bolj zabaven, so poskrbeli uporabniki doma sami, saj so nekateri z nami tudi zapeli, starejša gospa pa je svojo »mladost po srcu« pokazala s tem, da je z nami celo zaplesala. Za konec so prostovoljci starejšim osebam razdelili skromna darilca, ki so jih izdelali učenci naše šole. Da se je obisk prostovoljcev v Domu upokojencev Sežana obrestoval, so pokazali uporabniki doma z bučnim aplavzom in pobudo, naj jih v prihodnje še obiščemo. Prav tako so bili z obiskom doma zadovoljni učenci prostovoljci. Večini je najbolj ostala v spominu starejša gospa, ki je z nami energično plesala in pela. Po obisku doma pa so povedali, da jim je veliko pomenilo obdarovanje starejših ljudi, tako s skromnimi darilci kot tudi s podarjenimi trenutki svojega prostega časa. Naš namen »podariti kanček svojega časa starejšim osebam in jih tako razveseliti« je bil torej izpolnjen.