Učenci podružnične šole Vreme so si v torek, 29. 9. 2015, ogledali sadovnjak v bližini šole. Pod vodstvom terenskega svetovalca kmetijskega zavoda gospoda Aleksa Dariža, so se sprehodili po sadovnjaku ter spoznavali sorte jabolk. Učenci so bili seznanjeni z velikostjo sadovnjaka in  številom sadnih dreves. S posebnimi merskimi napravami so izmerili tudi trdoto jabolka ter količino sladkorja in škroba v različnih jabolkih. Gospod Dariž je pokazal tudi pravilen postopek obiranja jabolk. Učenci so se v tem preizkusili in si jih nekaj nabrali. Naravoslovni dan so nadaljevali v šoli, kjer so s pomočjo kuharice Sabine pripravili jabolčni zavitek ter narezali jabolka na krhlje in jih pripravili za sušenje.