»Lastovke se odpravljajo na jug, jabolka že rdečijo, v žabji vasi  pa je slišati strašno regljanje….«. Takšen je bil začetek letošnje dramske uprizoritve igre namenjene prvošolcem. Učenci naše šole so zadnje počitniške dni preživeli na dramskih vajah in pripravili ljubko  glasbeno pravljico. Ravnateljica Damijana Gustinčič, podravnateljica Nives Skuk, županja  Alenka Štrucl Dovgan in policist Janko Šenkinc so pozdravili starše in njihove  najmlajše ter jim zaželeli veliko veselja, vedoželjnosti in varnih dni na poti skozi šolanje.
Prvošolci so seveda tudi pogumno preskočili prvo oviro, ki jih je ločevala od pravih šolskih klopi. Posladkali so se z okusno torto in se po sprehodu skozi vas vrnili v objem staršev.
Dragi prvošolci, želimo vam, da bi bil vsak šolski dan tako prijeten kot je bil današnji. Veselimo se skupnega dela.
Vaše učiteljice