V šolskem letu 2018/2019 že trinajstič poteka nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture »Rastem s knjigo – izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu«, ki ga izvaja Javna agencija za knjigo RS v sodelovanju z Ministrstvom za izobraževanje, znanost, kulturo in šport in Združenjem splošnih knjižnic ter slovenskimi osnovnimi šolami. Cilji projekta so spodbujanje branja in dostopnosti kakovostnega in izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja, promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev mladinskega leposlovja, spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic, motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.

Za osnovnošolce je bila letos izbrana knjiga pisateljice Nataše Konc Lorenzutti Avtobus ob treh.

V okviru projekta so naši sedmošolci v ponedeljek, 24. 9. 2018, obiskali krajevno Knjižnico Divača, ker so jih toplo sprejele knjižničarke, ki so pripravile zanimivo pedagoško uro. Učencem so predstavile knjižnico, projekt »Rastem s knjigo« in jim na koncu podarile vsakemu svoj izvod knjige.

Kratek film o knjigi Avtobus ob treh.